Translation of Space. Maximilian Gallo ir Vaidos Stepanovaitės tyrimo pirmasis etapas

<

Lapkričio 4 d., šeštadienį, 13‒16 val. galerijoje „si:said” (Daržų g. 18, Klaipėda) bus pristatytas pirmasis Maximilian Gallo ir Vaidos Stepanovaitės tyrimo darbiniu pavadinimu „Translation of space” etapas.

Tyrimas prasidėjo jiems šiemet susitikus Lietuvoje, diskutuojant apie bendradarbiavimo galimybes. Nuo to laiko tyrėjai susitikdavo skirtingose vietose, taip pat Kaselyje (Vokietija) bei virtualioje Skype erdvėje. Pirmasis tyrimo etapas bus apibendrintas Klaipėdoje, kuri tyrėjams yra svetima vieta. Šiame etape koncentruojamasi į galimas prieigas prie naujos erdvės, keliant klausimus: kaip elgtis su nežinomu – kokias prieigas taikome erdvei – kaip jas prisijaukiname – kokia yra erdvės apibrėžtis – kokie struktūriniai vaidmenys apibrėžia erdvę – ir kaip juos galima sukeisti?

Klaipėda šiuo atveju veiks kaip nežinoma vieta, pasirenkant skirtingas prieigas prie jos. Šie prieigų prie naujo, svetimo, nežinomo skirtumai yra šio projekto dokumentacijos ašis, kuri bus pristatyta lapkričio 4 dieną si:said galerijoje. Dokumentaciją apims surinkta medžiaga, eskizai, fotografijos, žemėlapiai ir tekstai, kurie taip pat bus įtraukti į diskusiją. Lengva proceso dichotomija bus atlikta kaip pristatymas, dviems tyrėjams kalbant apie projektą čia ir dabar.

Translation of Space yra Heiko Pfreundt pasiūlyta meninė strategija, susijusi su projektų erdvėmis, leidžianti atskirti erdvės sampratą nuo ją supančios architektūros.

Maximilian Gallo tiria meno institucijų organizacines struktūras. Jo tyrimų lauko temos turi stiprias sąsajas su jo praktine meno mediatoriaus, leidėjo, kuratoriaus veikla. Kuratorės, meno vadybininkės ir mediatorės Vaidos Stepanovaitės praktiniai ir teoriniai tyrimai apima (ne)institucines praktikas, procesualumą, erdviškumą, bendradarbiavimą.

Šis tyrimo etapas yra projektų erdvės Kabinetas 2017 m. kuratorinės programos Tarpinės struktūros dalis. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.