Meno festivalis „Mėlynoji juosta“

Šių metų liepos 9-ąją Klaipėdoje startuoja naujas meno festivalis „Mėlynoji juosta“. Kuršių Nerijos juostoje, Smiltynėje, nuostabios gamtos apsuptyje pasitiks šiuolaikinio meno ekspozicija po atviru dangum.

Meno festivalio „Mėlynoji juosta“ pavadinimas yra nuoroda į uostamiečio geografinę padėtį, pajūrio ruožą, vandens liniją, jūrinį aspektą. Nenuostabu, kad klaipėdiečių viena iš pagrindinių laisvalaikio praleidimo formų yra buvimas gamtoje, tad festivalis „Mėlynoji juosta“ pasitiks miestiečius jų mėgstamose vietose su puikia menine programa.

Liepos 9-ąją nuo 17 val. Klaipėdos gyventojai ir svečiai laukiami Smiltynėje, prie Senosios perkėlos. Pirmą kartą vykstantis festivalis tyrinėja žmogaus ir gamtos santykį. Kūrėjai pasitelkę stebėjimo, pažinimo metodus, kuria savitą gamtos patyrimą. Gamtos reiškiniai ir kintančios struktūros, erdvės, laiko ir spalvų paieškos transformuojasiį naujus meno kūrinius.

Architekto Vlado Balsio meno akcijos „K l onė miš o ta eliu“ metu, žmonės skubantys miško takeliu link jūros, atsidurs nematomame miške. „Nematomu mišku virtusi erdvė taps vieta, kurioje žmonės galės trumpam sustoti, pamiršti, kur skuba ir pasiklysti.“ ‒ juokauja menininkas.

Henrikas Riškus, gyvenęs Klaipėdoje, Braitone, Berlyne, dirba skirtingomis medijomis ir jungia estetiką su chaosu. H. Riškus kuria vizualius dizaino sprendimus erdvėms. Festivalyje išvysite piešinį „Bangų raštai“.

Režisierius ir aktorius Benas Šarka tęs eksperimentus tradiciniais teatrinės raiškos elementais juos dekonstruodamas. Performanse centrine figūra tampa fizinis aktoriaus kūnas, kuris pasižymi atviru santykiu su „scenos“ objektais ir kartu su žiūrovais.

Tapytojai Rolandas Marčius ir Raimondas Daukša festivalio žiūrovams pristatys erdvinius kūrinius. R. Marčiaus skulptūra „Gultai“ priims pailsėti, o R. Daukšos skulptūra „Koridorius“ leis nepasiklysti nematomu tapusiame miške.

Persikėlus į Klaipėdą, festivalį užbaigs, 20 val. atidaryta fotografų Remigijaus Treigio IR Gintauto Trimako paroda galerijoje “si:said” (Daržų g. 18). Ekspozicija veiks iki rugpjūčio 5 d.

 

PROGRAMA

Nuo 17 val. projektų pristatymai Smiltynėje

Rolando Marčiaus skulptūra „Gultai“

Raimondo Daukšos skulptūra „Koridorius“

Henriko Riškaus piešinys „Bangų raštai“

Meno akcija „Cianometras“

Vlado Balsio meno akcija „K l onė miš o ta eliu“

Beno Šarkos performansas

 

20 val. Klaipėdoje, galerija „si:said“, Daržų g. 18

Remigijus Treigys IR Gintautas Trimakas. Paroda veiks iki 08.05

Visi renginiai nemokami

Projekto rėmėjas ‒ Klaipėdos miesto savivaldybė, AB „Smiltynės perkėla“