Galerija „si:said“ – Tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius ’21“

G

Galerija „si:said“ spalio 15-17 d. dalyvauja Tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius ’21“. Galerija pristatys Raimondo Daukšos ir Rolando Marčiaus kūrybą.

Raimondas Daukša (g. 1962) ‒ viduriniosios kartos menininkas, kaskart stebinantis žiūrovus savo išmone, originalumu, estetine pajauta bei tampria sąsaja su aplinka. Kūryboje (tapyba, instaliacija, objektai) vyrauja socialinio gyvenimo kritika, gyvenimo kurorte užkulisiai, vartojiškumas, kolektyvinė atmintis jumoras bei hibridiniai ryšiai tarp gamtos ir žmogaus.

R. Daukša Vilniaus dailės institute 1992-aisiais baigė dailės pedagogiką. Nuo 1993 m. dalyvauja parodose. 1997‒2002 m. buvo ir 2020-aisiais vėl tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nariu. Grupės „V.V.T.” (Raimondas Daukša, Arvydas Šapoka, Arvydas Stonkus, Alvydas Kaštaunas) ‒ viskas vyksta toli ir nuo 2010-ųjų judėjimo „Antilox” (Mindaugas Špokauskas, Raimondas Daukša, Eglė ir Darius Petreikiai, Meilė Sposmanytė) narys. Gyvena ir kuria Palangoje.

Rolandas Marčius (g. 1974) Rolando kūryboje skleidžiasi chirurgiškai apnuoginanti rentgeno estetika. Jo darbuose stebimos lokalios situacijos ir permąstomos globalios struktūros. Menininkas siekia sudaryti sąlygas asmeniniam dialogui ir aplinkos suvokimui per koloritą, minties daugiasluoksniškumą, naratyvą.

Rolandas Marčius (g. 1974) ‒ tapytojas, 1994‒1998 m. studijavo Vilniaus dailės akademijoje. 1998‒2009 m. gyveno ir dirbo JAV. Nuo 2012 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Gyvena ir kuria Klaipėdoje.

Galerijos dalyvavimą Tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius ’21“ finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.