Raimondo Daukšos paroda „Sofizmai“

<

Birželio 17 d. (penktadienį) 18 val. galerijoje „si:said“ (Daržų g. 18, Klaipėda) Raimondas Daukša pristato personalinę parodą „Sofizmai“. Paroda veiks iki liepos 7 d.

Raimondas Daukša naujausioje parodoje „Sofizmai“ svarsto apie kultūrinę geografiją, turizmo rutiną ir vartojiškumą. Ekspoziciją sudaro sofų ir lovų čiužiniai. Objektas sukonstruotas iš devynių čiužinių. Visi čiužiniai buvo rasti Palangos gatvėse 2015-ųjų pavasarį. Senų čiužinių (vietinių vadinamų tapčianais) išmetimas – tai įprastas pasiruošimo poilsiautojų sezonui veiksmas. Objektai turėję betarpišką ryšį su besiilsinčių žmonių kūnais nebeatlaiko jų svorio ir yra deformuojami, nutrinami, ištepami – tampa nebetinkami priimti naujus kūnus. Prisipildę poilsiautojų svorio ir patys tapę per sunkūs trumpoms vasaros atostogoms čiužiniai sugula kurorto gatvėse. Iš 4 plačiųjų tapčianų sudedamas išorinis sluoksnis, iš 4 siauresnių – vidinis, kaip tik telpantis į išorinį, likusi kiaurymė užpildoma siauruoju čiužinuku. Viskas sutvirtinama metalinėmis juostomis. Gaunamas sunkus maždaug 1,4 x 1,5 x 2,2 m stačiakampio gretasienio formos funkciją praradęs objektas, skleidžiantis pamirštų vasarų kvapą. Objektą galima ištraukti, lyg radijo anteną, tačiau tarsi demonstruojant jo befunkciškumą (arba signalo nebuvimą) jis lieka sustumtas.

Raimondas Daukša (g. 1962) Vilniaus dailės institute 1992-aisiais baigė dailės pedagogiką. Nuo 1993 m. dalyvauja parodose. 1997‒2002 m. buvo Lietuvos dailininkų sąjungos nariu. Nuo 2010-ųjų yra Judėjimo ANTILOX narys. Gyvena ir kuria Palangoje.